Daily Archives: 07/11/2021

Vetëvendosje organizon fluturime nga Zvicra për balotazh

Një linjë fluturimi me vajtje-ardhje nga Cyrihu në Prishtinë do të financohet nga Lëvizja Vetëvendosje vikendin e ardhshëm. Dega në Zvicër e Lëvizjes Vetëvendosje, ka...

Ilaçet natyrale që qetësojnë dhimbjen e fytit

Askush nuk do të bjerë “viktimë” e dhimbjes së bezdisshme të fytit, megjithatë për shkak se viruset e zakonshme dhe gripit fshihen në vjeshtë,...

Komisionerët do të zëvendësohen aty ku ka pasur rinumërime

Pakujdesia e mungesa e vëmendjes së komisionerëve fajësohet nga anëtarët e KQZ-së si arsye për rinumërimin e 291 vendvotimeve. Me votat e të gjithë...

Qytetari nga Podujeva kanoset me vrasje nëse nuk i siguron 50 mijë euro deri...

Një person është kanosur bashkë me familjen e tij nga një i dyshuar, që nëse nuk i siguron 50 mijë euro deri të hënën...

Njoftim me rëndësi nga PZAP lidhur me ankesat e kandidatëve për asamble

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se kanë pranuar 352 apele të paraqitura nga kandidatet për anëtarë të Kuvendeve...

Ky është parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nga 8 nëntori deri më 12 nëntor temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë...

Sa raste aktive janë me COVID në Podujevë? Flasin nga QKMF

Ka një javë që në Komunën e Podujevës nuk është asnjë rast aktiv me COVID-19. Epidemiologia në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF), Bedrie...

A ka vendosur PDK-ja në Podujevë se cilin kandidat do ta mbështet në balotazh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ende nuk ka vendosur nëse do ta përkrahë njërin nga kandidatët për kryetar të Podujevës, të LDK-së apo VV-së...

Cilin kandidat do ta mbështet AAK në Podujevë? Ja çfarë thojnë nga ky subjekt...

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ende nuk ka vendosur nëse do ta përkrahë njërin nga kandidatët për kryetar të Podujevës, të LDK-së apo VV-së...

Nesër nis fushata zyrtarisht për balotazh në Podujevë

Nesër më 8 nëntor nis zyrtarisht fushata pesë ditorë në ato komuna ku do të zhvillohet balotazhi më 14 nëntor. Pavarësisht kësaj, partitë politike që...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title