Ballina 2021 October

Monthly Archives: October 2021

Kjo është lista e 19 vendvotimeve të Podujevës, që janë duke u rinumëruar e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 19 vendvotimeve të Podujevës. Ndërsa rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve komunale të 17 tetorit do...

Kështu do të mbajë moti sot

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull, kryesisht në orët e para...

Pas shtrenjtimit të biletave të taksive “ilegal”, “llugë” në autobusin për në Podujevë (Foto)

Përveç veturave, shumë qytetarë përdorin edhe autobusët si mjet për të udhëtuar. Tash në kushte të pandemisë është zvogëluar kapaciteti i udhëtarëve të lejuar,...

Arrestohet djali i kryetarit të kësaj komune, dyshohet për dallavere me vota

Drejtoria e Krimeve të Rënda në aksionin e djeshëm në komunën e Junikut në kërkim të provave dhe të dyshuarve të tjerë që lidhen...

Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës

Nesër (e diel), në orën 03:00, fillon llogaritja dimërore e kohës. Akrepat e orës do të shkojnë një orë prapa, nga ora 03:00 në...

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në Kosovë do të mbaj mot kryesisht me diell, teksa në ultësira parashihet të ketë edhe...

Foto e papublikuar më parë: Lutfi Haziri në uniformë ushtarake | FOTO

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri në një fotografi të rrallë të tij, shihet me uniformë ushtarake dhe i armatosur me një automatik dhe një...

Krimet e Rënda zbarkojnë në këtë komunë, shkak dallaveret me vota

Pas arrestimit dhe ndalimit të zyrtares së komunës së Junikut, Blerina Sallajt, e cila dyshohet se u kap me dokumentacion të falsifikuar zgjedhor, Drejtoria...

‘Dallaveret’ me vota, Prokuroria jep detaje për arrestimin e një gruaje në aeroport të...

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nis hetime ndaj një gruaje e cila u arrestua dje në aeroportin e Prishtinës. Ajo po dyshohet se ka kryer...

Një i mitur dëmton varrezat në Dyz të Podujevës

Një i mitur dyshohet se ka dëmtuar disa lapidarë në fshatin Dyz të Podujevës. Policia njofton se rasti ka ndodhur në 14 tetor, derisa...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title