Daily Archives: 08/07/2021

Llapi debuton me humbje në Evropë

Llapi humb ndeshjen e parë evropiane Llapi nuk ka pasur debutim të suksesshëm në skenën evropiane. Të enjten mbrëma në “Todor Proeski” në Shkup, Llapi...

Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme

9.07 – Kryesisht me diell e shumë nxehtë. Pasdite vende-vende mund të priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima. 10.07 – Mbetet nxehtë, me vransira...

Podujevë: 2 vite burgim burrit që rrahu gruan me grushte dhe përplasi për muri...

Është dënuar me 2 vite burgim i akuzuari për shkaktimin e lëndimeve të lehta trupore bashkëshortes së tij, F.S. Aktgjykimi ndaj tij u shpall të...

Kur mund të aplikojnë kosovarët për viza? Flasin nga ambasada gjermane

Nga muaji gushtë Ambasada Gjermane hapë dyert për kosovarët të cilët kanë bërë termine.Por nga kjo ambasadë kanë një kusht për të gjithë qytetarët...

Bursa për nxënësit e gjimnazit të Podujevës për të vijuar studimet në Gjermani dhe...

Të gjithë nxënësit e gjimnazit "Aleksandër Xhuvani'' njoftohen që në kuadër të projektit të binjakëzimit të komunës sonë me komunën e Velbertit në Gjermani,...

Agim Veliu i ashpër me VV-në, kështu i krahason ai

Deputeti  i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emër të kësaj partie ka kundërshtuar shkarkimin e bordit të RTK-së. Në seancën ku po diskutohet...

Njoftim me rëndësi nga Komuna e Podujevës

Komuna e Podujevës njofton të gjithë qytetarët se se nga data 08.07.2021, përmes kontraktuesit të saj, nga ora 21:00 do të fillojë dezinsektimin e...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title