Daily Archives: 13/04/2021

Kryetari i OHT-së në takim me ministrin Vitia, ja kur mendohet të lejohen dasmat

Pas takimit të kryetarit të Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës, Hysen Sogojeva me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia, kanë dalur...

Pezullohet edhe vaksina Johnson & Johnson, të vaksinuarit pësuan mpiksje gjaku

Administrata e ilaçeve dhe ushqimeve në SHBA dhe Qendra e Kontrollit të Sëmundjeve pritet të kërkojnë ndalimin e përkohshëm të vaksinës së prodhuar nga...

Podujeva ka 500 vaksina Astra Zeneca por janë vaksinuar deri më tani vetëm 53...

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Podujevë, të hënën, ka filluar vaksinimi i të moshuarëve mbi 80-vjeç kundër COVID-19. Gjatë ditës, sipas epidemiologes,...

Podujevë: Interesim i vogël i personelit shëndetësor për tu vaksinuar

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Podujevë, të hënën, ka filluar vaksinimi i të moshuarëve mbi 80-vjeç kundër COVID-19. Gjatë ditës, sipas epidemiologes,...

Nis vaksinimi i të moshuarve në Podujevë

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Podujevë, të hënën, ka filluar vaksinimi i të moshuarëve mbi 80-vjeç kundër COVID-19. Gjatë ditës, sipas epidemiologes,...

Studimi: Uji me klor i pishinës “mund të vrasë” koronavirusin në 30 sekonda

Uji me klor i pishinave mund ta bëjë koronavirusin pasiv në vetëm 30 sekonda. Kështu raporton një studim nga Imperial College London. Virologët studiuan ndikimin...

Ja kujt mund t’i konfiskohet pasuria me ligjin e ri!

Qeveria e ka miratuar sot koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. Yll Zekaj, që është hulumtues në Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), ka...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title