Daily Archives: 01/02/2021

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID në Podujevë | LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

KQZ refuzon rreth 30 mijë aplikacione për votim nga diaspora

KQZ’ja ka bërë të ditur se ka pranuar një raport jopërfundimtar nga shërbimi votues lidhur me periudhën e aplikimit për t’u regjistruar si votues...

A po merrni telefonata me zërin e Enver Hoxhajt?! Ja çfarë thonë në PDK

Gjatë ditës së sotme shumë qytetarë janë ankuar që një numër i ka telefonuar vazhdimisht dhe që më pas është përgjigjur një audio-incizim i...

Hapet konkurs për Kryeshef Ekzekutiv të NPL “Stacioni i Autobusëve” në Podujevë

Bordi i Drejtorëve i NPL “Stacioni i Autobusëve”, Sh.A, Podujevë, në mbledhjen e mbajtur më datë 29.01.2021, mori vendim që të zgjas afatin e...

Kjo pritet të jetë ambasadorja e Kosovës në Izrael

Të hënën, më 1 shkurt, Kosova dhe Izraeli në një ceremoni virtuale, formalizojnë marrëdhënie diplomatike. Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së...

Gjendet vajza e zhdukur muajin e kaluar në Podujevë, arrestohet një i dyshuar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka gjetur viktimën femër kosovare në Podujevë e cila ishte raportuar si e zhdukur më 25...

Besnik Tahiri tregon se ka ambicje për kryetar të komunës të Podujevës

Në debatin zgjedhor në Tv Llapi, zëvendës kryeministri Besnik Tahiri potencoj se e ka seriozisht kur thot se mund të garoj për kryetar së...

Ministri tregon se kur do të vijë vaksina anti-Covid në Kosovë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka organizuar tërheqjen e shortit për renditjen e partive politike në fletëvotimin për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ministri i Shëndetësisë...

Renditja e partive politike në fletëvotimin për zgjedhjet e 14 shkurtit

Pas tërheqjes së shortit është bërë e ditur se Lëvizja Vetëvendosje do të ketë numrin 127, Lidhja Demokratike e Kosovës do të ketë numrin...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title