Ballina 2021 January

Monthly Archives: January 2021

Ja çfarë shkruan bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Isak Shabani me rastin e 24 vjetorit...

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës dega në Podujevë, veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, ish i burgosuri politik dhe...

24 vjet nga rënia heroike e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Më 31 janar të vitit 1997 ndodhi njëra nga betejat e para madhore të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tre strategët, Zahir Pajaziti, Hakif...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID në Podujevë | LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Shumë raste edhe sot me COVID në Podujevë, një i vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.438 mostra të...

Enver Hoxhaj në Podujevë: PDK-ja po rritet, të gjitha gjeneratat po bashkohen me ne

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, sot ishte në Podujevë. Hoxhaj, përmes faqes së tij të Facebookut, ka treguar se në Podujevë ka...

Edhe nesër mot me diell, këto janë temperaturat

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe vende- vende me intervale me diell. Sipas IHMK-së temperaturat do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius. “Do të...

Varianti i ri i Covid’it mbërrin në Kosovë, infektologu tregon se sa i rrezikshëm...

Paraqitja e rasteve në Kosovë me variantin britanik të koronavirusit, duhet të jetë alarm për qytetarët për kujdes dhe respektim të masave kundër pandemisë,...

Ekspertët kanë një këshillë për mbajtjen e maskës, që do t’ju mbrojë nga variantet...

E dimë që mezi po prisni t’i hiqni maskat dhe të shpëtoni njëherë e mirë prej tyre, por kemi një lajm të keq. Është...

Incident në tubimin e VV’së në Mitrovicë: Një person tenton ta sulmojë Albin Kurtin

Një incident ka ndodhur para pak minutash në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë. Një qytetar është ka krijuar tollovi në tubim. Në një video...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID në Podujevë | LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title