Daily Archives: 14/10/2020

Kosova fillon të këndellet, nxjerr barazim në Greqi

Kosova ka marrë një barazim në Athinë sonte kundër Greqisë për të filluar këndelljen pas disa humbjeve rresht. Madje Greqia ka pasur fat në...

Filloi ndërtimi i fushave sportive në Lupç të Poshtëm

Sot u vendos gurthemeli i fillimit të realizimit të projektit për ndërtimin e fushave sportive në fshatin Lupç i Poshtëm, transmeton PodujevaPRESS.net Nëpërmes një njoftimi...

Flasin nga Ministria e Arsimit, tregojnë se a do të kthehet mësimi i tërësishëm...

Në Kosovë deri më tani janë infektuar me Covid-19, 56 mësimdhënës dhe 25 nxënës. Gazeta Blic për çështjen e mësimit në shkollat e Kosovës ka...

Në rast se vendoset mbyllja totale ministrja Bajrami jep paralajmërimin e frikshëm për bizneset

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur për rimëkëmbjen ekonomike dhe ndihmën ndaj bizneseve. E pyetur se si do të ndikonte një mbyllje totale...

Gjendet mjet shpërthyes në Podujevë

Një person dje në Podujevë ka hasur në një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Siç ka njoftuar Policia, ai ka raportuar në lidhje me këtë...

Serbia i njeh kufijtë e Kosovës, pas 9 vjetësh pranon të implementojë IBM-në në...

Është dashur që të kalojnë plotë nëntë vite që Serbia të fillojë të respektojë dhe implementojë marrëveshjen për Menaxhim të Përbashkët të Kufijve e...

Probleme në ekzekutivin e Podujevës, priten zëvendësime të drejtorëve

Shkuarja e Agim Veliut në pozitën e ministrit duket se ka shaktuar probleme tek ekzekutivi në Podujevë. Burimet e PodujevaPRESS.net brenda komunës kanë treguar se...

Paralajmërimi i papritur i Hotit: Ja kur do të marrim masa ekstreme

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në konferencën e mbajtur për media, ku është njoftuar për rezultatin e të infektuarve me Covid-19, tha se pas...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

PODUJEVË: Rritet numri i rasteve me COVID-19, kaq raste pozitive janë sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 650 mostra të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title