Daily Archives: 08/10/2020

Shuhet ëndrra, Kosova mposhtet nga Maqedonia e Veriut

Sonte ka përfunduar ëndrra e Kombëtares së Kosovës për kualifikim në Euro 2020. Është Maqedonia e Veriut që e ka fituar ndeshjen përballë Dardanëve e...

Dogana dhe Policia e Kosovës në një objekt në Merdare me kolegët nga Serbia:...

Dogana e Kosovës dhe Policia e Kosovës nga sot do të punojnë bashkë në një objekt me kolegët e tyre nga Serbia prej të...

Qytetarët e Kosovës do të mbesin pa letërnjoftime deri në dhjetor

Furnizimi me material për prodhimin e letërnjoftimeve pritet të bëhet në fillim të muajit dhjetor. Deri atëherë, qytetarët e Kosovës nuk mund të pajisen...

Presidenti Thaçi është nisur për në SHBA, ka takime në Uashington

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është nisur për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Gazeta Metro. Metro mëson nga burimet brenda presidencës...

Amasadori gjerman pas dështimit të 6-të të Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike ka një pyetje...

Kuvendi i Kosovës ka dështuar për herë të gjashtë ta miratoj pakon e rimëkëmbjes ekonomike. Me vetëm 58 vota, koalicioni LDK-AAK-Nisma dhe minoritetet ka dështuar...

Dështon sërish votimi i Projektligjit për rimëkëmbjen ekonomike

Koalicioni qeveritar dështon sërish dhe nuk ka mundur t’i siguronte votat për miratimin e Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike. Me vetëm 58 vota, koalicioni LDK-AAK-Nisma dhe...

Ja pse duhet ta merrni patjetër vaksinën kundër gripit sezonal

Në rast se jeni në dilemë se a duhet ta merrni vaksinën kundër gripit sezonal, ja një arsye tjetër për ta bërë atë. Sipas...

FMN kundër tërheqjes së 10 për qindëshit nga Trusti

Idesë së qeverisë së Kosovës për tërheqjen e parave nga Trusti i Kursimeve pensionale i ka dal kundër Fondi Monetar Ndërkombëtarë. Shef i misionit të...