Daily Archives: 04/10/2020

PODUJEVË: Kujdes ku e parkoni veturën, Policia në aksion (Foto)

Qyeti i Podujevës për shkak të mungesë së hapsirave të mjaftueshmë të parkingut publik, pothuajse në çdo kohë rrugët i ka vështirë të qarkullueshme...

E diele por shtrimi i pllakave në sheshin e Dëshmorëve në Podujevë po vazhdon...

Në Podujevë kanë filluar punimet në realizimin e projektit të ndërtimit të Bulevardit dhe sheshit “Sheshi i Dëshmorëve” në qendrën e qytetit. Projekti i ndërtimit...

Sulmohet një restorant në Podujevë me predhë

Mbrëmë, Policia e Kosovës ka marrë një lajmërim se një lokal në Podujevë është sulmuar. Pronari i restoranit i ka treguar Policisë së Kosovës se...

Historia e mësimdhënëses së larguar nga puna në Podujevë

Profesoresha Emrije Tahiri tash e 16 vjet nuk ka lënë derë pa trokitur duke kërkuar nëse largimi i saj nga puna ka qenë i...

VV në Podujevë: Studentët me fakultet nuk po gjejnë punë, po punësohen familjarë të...

Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë nëpërmjet një aksioni para objektit të komunës ka shpalosur disa “punësime familjare” të zyrtarëve të lartë komunalë. Këshilltari i kësaj partie,...

Viola Von Cramon jep një lajm për vizat

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, i është përgjigjur një postimi në Twitter të bërë nga faqja “Kosdata”, ku thuhet se...

Menaxhim i keq apo qytetar të pandërgjegjshëm?! Mbeturinat e vërshojnë Podujevën

Podujeva ka 20 vite që përballet me problemin e mbeturinave. Shumë pjesë të qytetit të Podujevës janë shndërruar në deponi mbeturinash si pasojë e...

USAID-i amerikan e vendos Komunën e Podujevës gati në fund për nga performanca

Komuna e Podujevës ka dalë keq për nga niveli i performancës së përgjithshme edhe në një raport studimor  të USAID-it amerikan. Raporti studimor “Indeksi i...