Daily Archives: 13/09/2020

Podujevë: VV e PDK gati për zgjedhje, LDK nuk nxiton (VIDEO)

Ka gjashtë muaj që zgjedhjet për kryetar të Komunës së Podujevës janë shtyrë për shkak të gjendjes me pandemi. Por kandidati i Vetëvendosjes për kryetar...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 612 mostra...

Raste të reja me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 612 mostra...

Sot bëhen 30 vite kur ndodhi sulmi në Pollatë të Podujevës

Sot bëhen 30 vite kur ranë heroikisht në fshatin Pollatë, duke luftuar me forcat serbe dëshmorët Besim Latifi e Skënder Munolli, njofton PodujevaPRESS.net Më 13...

Vdes në QKUK i mituri që u aksidentua në Podujevë

I mituri i cili u aksidentua në Podujevë ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i...

Podujevë, zhduket një vajzë

Një qytetar ka raportuar në Polici në Podujevë për zhdukjen e së bijës. Sipas ankuesit, vajza është është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer...

Dezinfektimi i vazhdueshëm i shkollave në Podujevë, problem për komunën

Komuna e Podujevës është e gatshme që nga dita e hënë t’i hapë dyert e shkollave për nxënësit e kësaj komune. Por sfiduese për...