2 vendet e pazakonta ku u fshehën çantat me para të zyrtarëve të Ministrisë |FOTO

2 persona janë arrestuar, nga ta 10 zyrtar të institucioneve, dhe rreth 400 mijë euro janë sekuestruar në një operacion të gjerë të Policisë së Kosovës, i cili ndodhi gjatë ditës së sotme.

KALLXO.com mëson se dy çanta me paratë janë gjetur njëra në një tualet të njërës nga shtëpitë e të dyshuarve dhe tjetra në oborr të një shtëpie.

KALLXO.com ka siguruar edhe fotografi të çantave me para të cilat janë konfiskuar gjatë ditës së sotme.