Batatina: Krejt këto janë dezinformata

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i mohoi dyshimet se ekipi i tij ka kurdisur ndeshjen me Feronikelit, sipas një hetimi të autoriteteve franceze, që u bënë të ditura të enjten.

Batatina i tha KOHËS se këto janë dezinformata.

“S’ka shans. Këto janë dezinformata dhe as nuk mendohet një gjë e tillë”, tha shkurtimisht Batatina.

Gazeta e madhe franceze, Le Parisien, ka shkruar të enjten mbrëma se Llapi i Podujevës është ekipi i dyshuar për kurdisje të rezultatit të ndeshjeve në Superligën e Kosovës në futboll.

Mediat franceze fillimisht nuk kanë përmendur emrin e ekipit, por Le Parisien ka shkruar se bëhet fjalë për Llapin e Podujevës. Sipas Le Parisien, rrjeti i të përfshirëve është i madh, ndërsa janë edhe anëtarë të stafit drejtues dhe teknik të Llapit, si dhe disa lojtarë të kësaj skuadre.

Artikulli paraprakLlapi është skuadra që dyshohet për trukimin e katër ndeshjeve
Artikulli tjetërLlapi thotë se lajmet për kurdisje po bëhen për ta njollosur emrin e klubit