Arkivat Përditshëm 22/01/2023

Komuna e Podujevës ndan mbi 328 mijë euro për të furnizuar fermerët me 180...

0
Komuna e Podujevës ka hapur tender në vlerë mbi 328 mijë euro, për të furnizuar fermerët e komunës me mëshqerra. Tenderi është hapur më 17...

53-vjeçari përfundon në pranga të Policisë, sulmoi djalin e tij dhe e kërcënoi me...

0
Zënkat e ngatërresat mes baballarëve me fëmijët e tyre shpeshherë eskalojnë në konflikte serioze dhe përfundojnë me përleshje brutale. Për pasojë, ata detyrohen të...

Kapet në flagrancë me drogë i riu në Podujevë, përfundon në Polici

0
Varësia nga droga në Kosovë sa vjen e shtohet dhe kjo dëshmohet çdo ditë me kapjen dhe arrestimin e dhjetëra personave konsumues e shpërndarës...

Një burrë në Podujevë rrihet nga gruaja dhe djali i tij

0
Një rast i dhunës në familje është raportuar në Podujevë. Viktima ka raportuar në Policisë se pas një mosmarrëveshje në familje është kanosur nga bashkëshortja...

MSh apel qytetarëve: Uji para përdorimit patjetër të vlohet

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se si pasojë e vërshimeve në pjesën më të madhe të vendit tonë situata me ujë të pijes është vështërsuar...

Vërshimet shkaktuan dëme të mëdha në Llap, gjendja më e rëndë në Pakashticë të...

0
Dëme të mëdha në infrastrukturën rrugore, ekonomi familjare dhe në bujqësi, janë shkaktuar në Podujevë si pasojë e vërshimeve të fundit pas reshjeve të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title