Arkivat Përditshëm 15/11/2022

Zbulohet arsyeja se pse gruaja nga Fushë Kosova e rrahu burrin e saj

0
Ditëve të fundit disa gra janë arrestuar nga Policia, në qytete të ndryshme të vendit, nën dyshimet për dhunë në familje. Sinjali raportoi të...

Flet për media biznesmeni llapjan që iu vu granata në makinë

0
Të dielën në orët e hershme të mëngjesit, biznesmeni Benjamin Kutleshi ka gjetur një granatë dore në veturën e tij, shkruan Paparaci. Kutleshi në një...

Besnik Tahiri kritikon Borrellin dhe BE-në: Ji i zëshëm edhe me Vuçiqin, s’po janë...

0
Bashkimit Evropian po i kërkohet të bëjë ekuilibër në porositë e tyre ndaj Serbisë dhe Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se sot ekzekutohen pagat për këto kategori

0
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Vodhi çokollata ‘Milka’ në vlerë të dhjetëra € nga marketi, i riu ndalohet për...

0
Rastet e vjedhjeve nëpër markete të ndryshme në Kosovë janë bërë një fenomen mjaft shqetësues, duke shkaktuar ankth e pasiguri te punëtorët, e humbje...

Shtohen rastet e largimit nga skema sociale në Komunën e Podujevës

0
Në dy muajt e fundit janë shtuar rastet e largimit nga lista e përfituesve të skemës sociale në Komunën e Podujevës. Janë 23 raste...

Një 18-vjeçari në Podujevë i gjendet një sasi e konsiderueshme e marihuanës

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të hënën ka arrestuar në Podujevë një 18-vjeçar, nën dyshimin për posedimin e konsiderueshëm të substancës...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title