Arkivat Përditshëm 03/11/2022

Vazhdon “lluga” në komunën e Podujevës, shtyhet seanca e Kuvendit Komunal për të hënën...

0
Sot është paraparë të mbahet mbedhja e rregullt e Kuvendit Komunal të Podujevës, të cilën e udhëhoqi kryesuesi i Kuvendit, Hilmi Hoxha, në këtë...

Lajm jo i mirë: Presidenca çeke merr parasysh kërkesën e Francës për vizat

0
Në prag të diskutimit të dytë të grupit punues për vizat në Këshillin e BE-së, Presidenca çeke ka dërguar një “dokument ndërinstitucional”, në të...

Qeveria jep detaje, këto janë marrëveshjet për të cilat Kurti firmosi sot në Berlin...

0
Kryeministri Albin Kurti ka vënë firmën e tij në emër të Kosovës, në tri marrëveshje të cilat u nënshkruan sot pas gati dy vite...

Inspeksioni në Podujevë me aksion për largimin e deponisë me mbetje shtazore

0
Drejtoria e Inspeksionit ka ndërmarrë një aksion sot për largimin e deponisë me mbetje shtazore në fshatin Buricë, ky aksion është kryer edhe me...

Vendim: Katër infermierëve u hiqet licenca dhe u publikohet identiteti i plotë

0
Oda e Infermierëve të Kosovës ka marrë vendim për tërheqjen e Licencës dhe fshirje të Profesionistëve Shëndetësor nga regjistri i Odës për infermieret, Aurona...

Hapen 50 vende të lira të punës, ministrja Haxhiu thotë se vlen vetëm për...

0
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar shpalljen e një konkursi të vendeve të lira të punës. Shërbimi Korrektues i Kosovës ka shpallur konkurs për...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title