Arkivat Përditshëm 05/09/2022

“Karta e Shanseve” gati në vjeshtë, plani i Gjermanisë për të tërhequr fuqi punëtore...

0
Ministri gjerman federal i Punës, Hubertus Heil ka paralajmëruar një “ligj modern imigrimi” me qëllim tërheqjen e më shumë fuqie punëtore të kualifikuar në...

Kurti në Podujevë: Shkolla është vend ku nxënësit duhet të mësojnë e jo t’i...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar shkollën fillore të mesme të ulët “Enver Maloku” në Podujevë, për siç ka thënë ai, fillimin e...

Komuna e Podujevës hap konkurse për shumë vende të lira të punës |Dokument

0
Në bazë të Ligjit Nr. 06/L – 114 për zyrtarët publikë, Neni 34 (2 dhe 3) dhe Rregullores (QRK) NR. 16/2020 për pranimin dhe...

Me gjithë startin e zbehtë, Batatina i bindur se Llapi nuk do të mbetet...

0
Seria prej katër ndeshjeve pa fitore nuk e shqetëson trajnerin e Llapit, Tahir Batatina. Ai madje nuk e vë në dyshim triumfin në njërën...

Mësuesja nga Podujeva që i kërkoi Rrahman Jasharit ndaljen e grevës, përkrahëse e VV-së...

0
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj, bashkë me disa anëtarë të Këshillit Grevist ka qëndruar sot tek shkolla “Ismail...

Përleshje në tubimin e SBASHK-ut, dikush tenton ta sulmojnë Jasharajn |VIDEO

0
Pas një debati të ashpër ndërmjet mësimdhënëseve dhe kryetarit të SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj ata kanë tentuar ta sulmojnë këtë të fundit. Disa mësues kanë deklaruar...

Në Podujevë po vazhdon greva, nuk mbahet mësimi

0
Komuna e Podujevës kishte paralajmëruar dje se mësimi në këtë qytet do të fillojë normalisht ditën e hënë, pork jo gjë sot nuk ndodhi,...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title