Arkivat Përditshëm 24/06/2022

Këshilli i BE-së publikon konkluzionet përfundimtare, asnjë shenjë e liberalizimit të vizave

0
Në takimin dy ditor të liderëve të 27 vendeve të BE-së në Bruksel, s’ka pasur asnjë rezultat konkret sa i përket liberalizimit të vizave...

Vrau djalin e axhës në Batllavë dhe u dënua me 17 vjet, familja e...

0
Familja e të ndjerit G.B. dhe përfaqësuesi i tyre, avokati Florim Shefqeti kanë kërkuar nga Gjykata e Apelit që të ndryshohet aktgjykimi i Gjykatës...

Lajm i mirë për studentët: Qeveria ekzekuton shtesat prej 100 euro

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë ekzekutuar shtesat prej 100 eurove për 46 mijë studentë, raporton Gazeta Sinjali. Murati...

Komuna e Podujevës njoftim për të gjithë qytetarët

0
Njoftojmë të gjithë qytetarët e Komunës së Podujevës se nga data 26.06.2022, Komuna e Podujeves përmes kontraktuesit të saj, do të fillojë fazën e...

Drejtoria e Bujësisë në Podujevë ka një njoftim me shumë rëndësi

0
Drejtoria e Bujqësisë njofton se është bërë zgjatje e afatit për aplikim në projektin “Furnizimi I fermerëve me Serra 50m2”, transmeton PodujevaPress. Afati i fundit...

Sot pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori

0
Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave raporton kontabilisti.info. Me datë 24 të çdo muaji...

Me shumicë 2 centë, me pakicë 12 centë – Ky është vendimi i Qeverisë...

0
Qeveria e Kosovës ka publikuar Udhëzimin Administrativ të miratuar në mbledhjen e fundit për rregullimin e çmimeve të naftës. Sipas këtij UA, në Nenin 4...

Komuna e Podujevës publikon listën e 108 përfituesëve të Mëshqerrave |LISTA

0
Komuna e Podujevës konkretisht Drejtoria e Bujqësisë ka bërë publike listën zyrtare të fermerëve përfitues të mëshqerrave, njofton PodujevaPRESS.net Përfitues të këtyre subvencioneve janë këta...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title