Daily Archives: 04/07/2021

Mërgimtarët drejt Kosovës, por sa janë pritjet në pikën kufitare në Merdarë?

Muajt korrik dhe gusht pritet të jenë muajt me fluksin më të madh të ardhjes së mërgimtarëve në Kosovë. Pasi që viti i kaluar kishte...

Dosja e falsifikimeve për kontratën mbi 8 milionë euro për ushtarët

Prokuroria Themelore në Prishtinë është duke ndërmarrë veprime hetimore ndaj kompanisë “Beni Dona Plast”, pronë e afaristit Ragip Mustafa, për shkak të dyshimeve se...

Vodhi 25 euro, gjykata në Podujevë i dha dënim me 1 vit burgim dhe...

Është dënuar me 1 vit burgim dhe 100 euro gjobë i akuzuari për vjedhje të rëndë, H. H. Aktgjykimi ndaj tij u shpall të premten,...

NDODH EDHE KJO: Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, ka mbetur pa asnjë...

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, ka mbetur pa asnjë gjykatës në Divizionin për Kundërvajtje, pasi gjykatësi i vetëm i deritanishëm, Xhevat Begolli,...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title