Daily Archives: 31/10/2020

Podujeva blen autoambulancë 60 mijë euro kurse Mamusha 30 mijë euro

Akuza të shumta për vjedhje e korrupsion kanë adresuar këshilltarët komunalë në drejtim të ekzekutivit të Podujevës kur kanë diskutuar për raportin financiar nëntëmujor...

Policia në Podujevë arreston një person sepse e kishte ngacmuar një grua

Sipas Policisë, dje rreth orës 16:30 në rrugën ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë është arrestuar një i dyshuar pasi që i njëjti e kishte ngacmuar...

Ja kur do të hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid që miratoi sot...

Pas rritjes të shifrave të të prekurve me koronavirus, Ministria e Shëndetësisë gjatë mëngjesit të së shtunës mblodhi Komitetin për Vlerësimin dhe Koordinimin e...

KQZ-ja ende pa udhëzime nga IKSHPK-ja për organizimin e zgjedhjeve në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka marrë udhëzimet nga institucionet shëndetësore lidhur me masat që duhet t’i ndërmarrë për procesin zgjedhor në Podujevë...

Nga këto vendbanime janë 20 rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Mustafa akuza BE’së: Po favorizohet Serbia, dialogut po i humb kuptimi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, po thotë se dialogu i Brukselit po e humb kuptimin dhe se me sjelljet e Bashkimit...

Alarmojnë ekspertët: Edhe një mbyllje kolapson ekonominë

Rritja e madhe e rasteve me Covid-19 në Kosovë mund të sjellë edhe një mbyllje të dytë në vendin tonë. Ndonëse kundër mbylljes totale po...

Ndalohen organizimet për ‘Halloween’ në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka thënë organizimi i ndejave për festën e Halloween është i ndaluar, bazuar në vendimet e mëparshme të qeverisë që ndalojnë...

Engel i reagon Trumpit: Luftës së Kosovës i dhanë fund Clintoni dhe NATO, e...

Kongresmeni demokrat Eliot Engel ka reguar ndaj deklaratave të presidentit amerikan Donald Trump, i cili ka thënë se ka qenë pikërisht ai që ka...

Insiston AAK’ja: S’e votojmë asnjë kandidat për president përveç Ramush Haradinajt

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka thënë se AAK nuk pajtohet që postin e presidentit ta marrë Vetëvendosja, dhe se kandidati i tyre për...