Daily Archives: 06/10/2020

Shenjat që tregojnë se po pini më shumë kafe seç duhet

Ndiheni të lodhur ditën tjetër Kafeja stimulon sistemin nervor për shkak të përmbajtjes së kafeinës dhe gjithashtu përmirëson performancën fizike me 11-12%. Por ka një...

4 mënyra natyrale si t’i zbardhoni dhëmbët

Përgjatë kohës dhëmbët mund të prishen, dobësohen dhe zverdhen ndaj duhet t’i kushtoni vëmendje pastrimit të tyre herë pas here. Mosha, trashigimia gjenetike ashtu dhe...

Libri për UÇK-në në Zonën e Llapit që po përdoret në Hagë, flet autori

Julius Von Boné, avokat i Salih Mustafës, dje në konferencën e sotme të Dhomave të Specializuara lidhur me procesin e gjykimit të klientit të...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Një i plagosur rëndë para Teatrit të qytetit në Podujevë, pamje nga vendi i...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 18:30, ka marrë një informatë për një plagosje me arme zjarri në rrugën”19...

Përleshje me armë në Podujevë: Një i plagosur në qendër të qytetit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 18:30,  ka marrë një informatë për një plagosje me arme zjarri në rrugën”19...

Para një viti kishte “lot” kurse sot akuza mes tyre, Agim Veliu e Vjosa...

Kryetari i Komunës së Podujevës, tani Ministër i Punëve të Brendshme Agim Veliu, kishte thënë në fushatën zgjedhore të tetorit 2019, se asnjë parti...

Këto vendbanime të Podujevës sot do të mbesin pa rrymë

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se nesër për shkak të punimeve në projekte të ndryshme do të ketë...