28.4 C
Podujeva
Friday, July 10, 2020

Sejdiu: S’ka rëndësi kush është kryeministër

Nënkryetari i AKR-së, Korab Sejdiu, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se partia që përfaqëson ai do të kishte më shumë mandate...

Kryeministri Haradinaj reagon pas rrahjes së deputetëve, e quan agresor Frashër...

  Qeveria e Kosovës me anë të një komunikate e ka dënuar rrahjen ndërmjet deputetit të VV-së, Frashër Krasniqi dhe atij të Nismës, Milaim Zeka. Reagimi...

Qeveria, nesër dy mbledhje për Demarkacionin

Qeveria e Kosovës pritet të marrë nesër vendime të mëdha për demarkacionin. Kabinetit qeveritar i ka shkuar sot njoftimi për dy mbledhje të qeverisë gjatë...

PODUJEVË: Shtyllat elektrike vendosen në mes të trotuarit

Shtyllat e ndriçimit publik dhe ato të shenjëzimit vertikal janë vendosur në mes të trotuareve në rrugën kryesore të qytetit të Podujevës. Kjo rrugë,...

Kush e dha “dritën e gjelbër” për idenë e ndryshimit të...

Ideja për ndryshimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilën presidenti i Kosovës e ka quajtur “korrigjim të kufirit”, ndërkaq, presidenti i Serbisë,...

Kosovarëve iu duhen 35 dokumente dhe 112 euro për të marrë...

Agron Demi nga Instituti “GAP” përmes një postimi në Facebook ka thënë se më lehtë shkojnë amerikanët në planetin Mars sesa që kosovarët të...

Vendimi i shtetit të Zvicrës që mund t’ua pamundësojë ardhjen e...

Rritja e rasteve me koronavirus në Kosovë ka bërë që shteti zviceran të marrë masa për qytetarë që dalin nga ky shtet. Autoritetet zvicerane, kanë...

Kështu duket kufiri Kosovë-Shqipëri në pesë të mëngjesit (FOTO)

Fluksi i madh i vizitorëve nga Kosova në Shqipëri vazhdon të jetë i madh pavarësisht ngjarjeve të fundit, njofton Klan Kosova. Madje, rreth orës pesë...

Vdes i moshuari nga Llausha e Podujevës, ishte prekur nga COVID-19

Ka vdekur një tjetër person, si pasojë e infektimit me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari në detyrë i Komunës së Podujevës, Nexhmi...

Mogherini: E kam mërzi që kur jam në Prishtinë, s’mund ta...

Ahmeti ka treguar se Mogherini gjatë takimit të sotëm, ka thënë se nuk ndjehet mirë kur është në Prishtinë dhe nuk mund ta quajë...