Arkivat Përditshëm 23/01/2023

Kontratat e “dyshimta” në komunën e Podujevës

0
Opozita dhe shoqëria civile në Podujevë kanë hedhur dyshime për dy kontrata që ka nënshkruar komuna për ndërtimin e dy rrugëve. Projekti për ndërtimin...

Këta janë emrat e 9 zyrtarëve të arrestuar për dallavere që shkaktuan dëm 300...

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se janë arrestuar nëntë persona, të dyshuar se kanë kryer veprën penale ‘’Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit’’ dhe...

Bënë pranimin kinse janë kryer punimet në stadium, arrestohen 9 antarët e Komisionit

0
Policia e Kosovës, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore të Prishtinës ka arrestuar 9 persona të dyshuar se për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit dhe...

Krimet Ekonomike në aksion, arrestohen nëntë persona për keqpërdorim të buxhetit komunal në vlerë...

0
Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme (hënë), Policia e Kosovës ka arrestuar nëntë (9) persona, të dyshuar...

A duhet të ruhen ilaçet në frigorifer, këto janë gabimet që i bëjnë të...

0
Ekspertët mjekësorë rekomandojnë që barnat dhe tabletat të mbahen në frigorifer pas hapjes, në mënyrë që efektiviteti dhe fuqia e tyre të jetë në...

Ngacmohet seksualisht një e mitur në Podujevë, i riu e kërcënon se do i...

0
Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Shantazhet dhe kërcënimet me të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title