Arkivat Përditshëm 13/01/2023

PDK në Podujevë mbajti Kuvendin zgjedhor të Rinisë

0
U mbajtë Kuvendi zgjedhor i Rinisë Demokratike të PDK-së, dega në Podujevë, kështu thuhet në njoftimin për media nga kjo parti, transmeton PodujevaPRESS.net Në njoftim...

Nëna e nxënëses rrah mësuesen në prani të fëmijëve

0
Kamerat e sigurisë kapën secilin detaj të incident. Por për gazetarët, pamjet s’janë të qasshme njëlloj sikur rrëfimi i zyrtarëve të shkollës për rrahjen që...

Komuna e Podujevës i ndan 200 mijë euro për subvencionimin e bizneseve prodhuese

0
Komuna e Podujevës i ka ndarë 200 mijë euro për subvencionimin investimeve në kapacitetet prodhuese. Në thirrjen e Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim thuhet...

Ministria synon ndërtimin e rrugës Prishtinë-Podujevë më 2024, me buxhet është paraparë për tre...

0
Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, në takimin me qytetarë të Podujevës, ka theksuar se është kryer elaborati i shpronësimeve për...

Mustafa: Për t’ua marrë votën, VV mashtroi llapjanët për përfundimin e magjistrales Prishtinë-Podujevë

0
Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka thënë se partia në pushtet për ta hartuar projektin e magjistrales Prishtinë-Podujevë do të presin deri në zgjedhjet...

E tmerrshme: Shoferi i taksit sulmon seksualisht 19-vjeçaren, s’ia ndal veturën që të zbres

0
Numri i rasteve të ngacmimeve, sulmeve e dhunës seksuale në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Zakonisht viktima janë vajzat e gratë të cilat...

Fjolla Rexhepi, solistja llapjane që premton shumë me zërin e saj dhe këngët e...

0
Fjolla Rexhepi tani më një soliste që po ndërton një karrier të begat me këngët dhe zërin e saj të bukur, ku po e...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title