Arkivat Përditshëm 12/01/2023

‘Kobrën’ e largojnë nga Burgu i Sigurisë së Lartë në Podujevë, transferohet në një...

0
Personazhit kontrovers, Dibran Hoxhaj, i njohur si “Kobra”, që po dyshohet për vrasjen e një 31-vjeçari, te lokali i tij në Prizren, ‘Kobra City”,...

“Ti dhashë në Che Bar 3500 € të mbështjella në një qese”, rëndojnë dyshime...

0
Binak Sylaj, një qytetar i Kosovës që jeton në Zvicër, në nëntorin e vitit të kaluar, e pati akuzuar për ryshfet Almir Velijin, zëvendësministrin...

Aksident mes kamionit dhe veturës në rrugën Prishtinë-Podujevë, një i lënduar

0
Një person është lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë. Rastin për...

Tragjike: 15-vjeçari bie nga ndërtesa, vdes nga lëndimet e marra

0
Një 15-vjeçar është rënë nga një ndërtesë në rrugën “Luan Haradinaj” në Mitrovicë dhe si pasojë e plagëve të marra ka vdekur. Lajmin e ka...

Rast i rëndë në familjen Latifi në Bardhosh, babai tenton ta vras të birin...

0
Problemet në familjet kosovare jo rrallëherë eskalojnë në përleshje brutale e madje edhe tragjikisht, si pasojë e mosmarrëveshjeve e zënkave të ndryshme. Përveç grave...

Hulumtimi i Insajderit | Audio-incizimi që dëshmon përfshirjen në ryshfet të zv.ministrit të Albin...

0
Një hulumtim i Insajderit i nisur muaj më parë pas një denoncimi publik ka zbuluar se zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, Almir Veliji dyshohet se...

Komiteti i PE-së voton pro liberalizimit të vizave

0
Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Në profilin e Komitetit në...

Qeveria jep lajmin e keq për ata që merren me kriptovaluta

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar zgjatjen e masave për furnizimin me energji elektrike. Vendimi është propozuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës nga...

18-vjeçarja nga Podujeva viktimë e dhunës në familje, e denoncon burrin në Polici

0
Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, pamje nga vendi i ngjarjes

0
Ka ndodhur një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë. Në aksident janë të përfshirë një veturë dhe një maune. Përveç dëmeve materiale ende...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title