Arkiva Mujore December 2022

Aksident i rëndë në qendër të Podujevës |PAMJE

0
Sot në mëngjes ka ndodh një aksident mes dy veturave në qender të Podujevës, konkretisht tek udhkryqi afër QKMF-së, njofton PodujevaPRESS.net Në vendin e ngajrjes...

Lajçak: Ka mos-besim si kurrë më parë, marrëveshja Kosovë-Serbi më së largu në mars

0
I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se heqja e barrikadave e ka zgjidhur problemin,...

E rëndë: 27-vjeçarja tenton t’i jap fund jetës, dërgohet me urgjencë në spital

0
Traumat që vijnë nga mjediset familjare dhe shoqërore, kushtet e jetesës, rrethanat ekonomike, e depresioni shpesh janë vlerësuar shkaktarë që kanë çuar drejt vetëvrasje...

“Kam me iu vra..”/ Babai në hall me djalin, e kërcënon pasi s’i dha...

0
Telashet mes prindërve dhe fëmijëve jo rrallëherë përfundojnë si raste në Polici, ku kërkohet ndihmë si pasojë e kërcënimeve, përleshjeve e dhunës që ushtrohen...

Vjehrra nga Perani rrah nusen 19-vjeçare dhe ikë – ajo e denoncon në Polici

0
Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe...

E konfirmon Policia: Lirohet për qarkullim pika kufitare në Merdarë

0
Policia e Kosovës njofton për lirimin e pikës kufitare në Merdar. Lirim i kësaj pike u bë sot në orën 09:50. Policia njofton qytetarët se...

LDK-ja akuzon Komunën e Podujevës se ua hoqi gjurmuesit e automjeteve zyrtare

0
Zyrtarët e LDK-së në Podujevë kanë thënë se Komuna e Podujevës ka shpenzuar 60 për qind më shumë mjete për derivate në nëntë muajt...

Ky është 48-vjeçari nga Podujeva që vdiq në vendin e punës në Shkabaj, ra...

0
Muajve të fundit ka pasur disa raste tragjike të vdekjeve të punëtorëve si pasojë e lëndimeve në vendet e punës. Ndonëse këto raste nuk...

Bulliqit sot i shkoi për vizitë zëvendëskomandanti i KFOR-it

0
Sot kam pritur në takim Zëvendëskomandantin e KFOR-it Gjeneral Brigade Jozsef Szpisjak dhe Shefin e Ekipit Ndërlidhës Monitorues Karoly Kovacs, me të cilët biseduam...

Edhe sonte vazhdon të jetë e bllokuar pika kufitare në Merdare, shtohet fluksi në...

0
Edhe sonte pika kufitare në Merdar vazhdon të mosjetë e qarkullueshme, për shkak të vendosjes së barrikadave afër pikës kufitare të Merdares. Zëdhënësi i Policisë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title