Arkivat Përditshëm 10/11/2022

100 euro për studentët, vjen lajmi i fundit nga Qeveria

0
Më 6 nëntor është mbyllur aplikimi për studentë për mbështetje nga ‘Pako për Përballje me Inflacion’. Studentët do të përfitojnë nga mbështetja e njëhershme me...

Vëllai i presidentes Vjosa Osmani drejt punësimit në Bankën Qendrore të Kosovës

0
Ramadan Osmani, vëllai i presidentes së vendit, Vjosa Osmanit, është përzgjedhur për t’u punësuar në Bankën Qendrore të Kosovës (BQK) në pozitën: mbikëqyrës i...

Kurti: I thamë Macron-it se propozimi franko-gjerman është bazë e mirë

0
Për Albin Kurtin propozimi franko-gjerman për marrëveshje me Serbinë është “bazë e mirë”. Këtë mendim të tij për draftin e projektuar nga këshilltarët Emmanuel Bonne...

Vendimi për vizat së shpejti; hyrja në fuqi në nëntor 2023

0
Vendet anëtare të BE-së në takimin e grupit punues për vizat kanë përafruar qëndrimet rreth një kompromisi, sipas të cilit do të miratohej vendimi...

S’ka sanksione për opozitën, Krasniqi e Abdixhiku udhëtojnë në SHBA

0
Dy liderët e opozitës, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi dhe kryetari i Lidhjes  Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, javën...

Podujevë: Shpërndahen kontratat për 50 fermerë përfitues të serrave

0
Në hapësirat e kuvendit komunal janë shpërndarë kontratat për 50 fermerë përfitues nga projekti i "Ndarja e serrave për kultivim për familjet me kushte...

Delegacioni nga Komuna e Podujevës marrin pjesë në forumin ekonomik të “Ditës së Eksportit”...

0
Delegacioni nga Komuna e Podujevës që po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Austri, dje kanë marrë pjesë në forumin ekonomik "Dita e Eksportit" në...

Hajnat hyjnë brenda një shtëpie, sulmojnë fizikisht 27-vjeçaren – vjehrri e gjen të alivanosur

0
Hyrjet e hajnave me forcë brenda shtëpive private, banesave, institucioneve financiare e bizneseve të ndryshme, po u shkaktojnë humbje e pasiguri të mëdha qytetarëve...

I shkon para shtëpisë dhe e kërcënon me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

0
Një burrë është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur me armë zjarri një person.Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur të mëkurën rreth orës 15:00 në...

Lista e plotë me emrat e pronarëve të 75 vilave të sekuestruara në Brezovicë

0
Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e 75 vilave në Brezovicë.Në vendimin e marrë të hënën, Gjykata ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë së...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title