Arkivat Përditshëm 09/11/2022

Eksluzive: Parashihej të udhëtonte javën tjetër, edhe Bulliqit të VV-së i shtyhet vizita në...

0
Kryetari i komunës së Podujevës, njëherit anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi parashihej që javën e ardhshme të vizitojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Amerika ua ndalon vizitën në ShBA ministrave Sveçla dhe Haxhiu

0
Dy ministra të Qeverisë së Kosovës, Albulena Haxhiu dhe Xhelal Sveçla kanë pasur vizitë të planifikuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mirëpo, atyre u...

16-vjeçari e sulmon me thikë një person dhe e kanos me armë, përfundon në...

0
Një konflikt mes të rinjve ka ndodhur të martën në orët e mbrëmjes në fshatin Besi të Prishtinës, raporton Gazeta Sinjali. Përleshja, motivet e...

Aktivisti i VV-së mesazh ndërkombëtarëve: Nëse ju pëlqen Zajednica, bëjeni në vendet tuaja

0
Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë aktivizuar pas tensioneve të fundit politike. Ata janë hedhur në mbështetje të Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, kur...

Ministrja Haxhiu: Në konsultim me Ambasadën, vizitën për në SHBA e kemi shtyrë për...

0
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, tha se s’është koha e...

KEDS del me njoftim, këto zona të Podujevës nuk do të kenë rrymë deri...

0
KEDS ka njoftuar se më 10 nëntor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit. Ndërprerja e rrymës do të ndodh...

Publikohen nëntë pikat e planit franko-gjerman

0
Propozimi franko-gjerman për një kornizë të re dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, së fundmi po konsiderohet si një plan konkret për arritjen e një...

Drejtoria e Inspeksionit në Podujevë sot gjatë ditës ka bërë inspektime në disa prej...

0
Drejtoria e Inspeksionit sot gjatë ditës ka bërë inspektime në disa prej marketeve të mëdha ushqimore në Komunën e Podujevës. Në këto inspektime ka...

Albulena Haxhiut iu refuzua viza për në SHBA? Hovenier: Jemi në krizë, nuk është...

0
Ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier në një bisedë me gazetarë, është përgjigjur në pyetjen nëse i është refuzuar viza për në SHBA ministres së Drejtësisë...

Banka Botërore ndihmon QKMF-në e Podujevës me pajisje mjekësore

0
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Podujevë ka pranuar donacion nga Banka Botërore me pajisje të ndryshme mjekësore për nevoja të shërbimit emergjent....

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title