Arkivat Përditshëm 08/11/2022

Arrestohet një person për vjedhje të rëndë në Podujevë

0
Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm se është përfshirë në një...

Komuna e Podujevës dhe Ambasada e Japonisë në Kosovë me projekt të përbashkët kanë...

0
Sot gjatë ditës në ShMLT “Fan S. Noli” është bërë inaugurimi i kabineteve për lëndët Energjetikë dhe Instalim Elektrik, Automekanikë, Ngrohje dhe Klimatizim. Ky...

Aksident në qendër të Podujevës, shkaktohen tollovi në komunikacion |PAMJE

0
Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në kryqëzimin e rrugës afër QKMF-së në Podujevë mes dy veturave, ku ka edhe dëme, njofton PodujevaPRESS.net Veturat e...

Paisjet e reja japin rezultate: KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike...

0
Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Zhbllokohet Kuvendi i Podujevës, por mungon opozita

0
Pushteti në Podujevës ka arritur të mbajë mbledhjen e Kuvendit Komunal pas dy dështimeve javën e kaluar dhe dy të tjerave gjatë ditës së...

Komunikata e Qeverisë: Opozita mbështeti Qeverinë për respektimin e ligjshmërisë në krejt territorin

0
Zyra e Kryeministrit ka dalë me komunikatë për takimin që pati sot kryeministri Kurti me krerët e opozitës. Në njoftim thuhet se opozitarët shprehen mbështetjen...

Plani Franko-Gjerman dhe liderët “belaxhi” të Ballkanit

0
Shkruan: Behram Behluli Targat u përdorën si shkas për të refuzuar planin, Franko- Gjerman, kjo nga të dyja palët, Vuçiq në asnjë rast nuk mund...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title