Arkivat Përditshëm 01/11/2022

Shqetësuese: I mituri ther me thikë shokun e tij gjatë pushimit të gjatë në...

0
Mbajtja e armëve nga të miturit tashmë është bërë dukuri që po shqetëson prindërit dhe shoqërinë. Përpos armëve të zjarrit, ata shpesh herë kapen...

Haradinaj zbulon detaje nga drafti i marrëveshjes Kosovë- Serbi: Kapitujt janë marrë nga karta...

0
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dhënë detaje nga takimi që pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ku tha se u diskutua për...

Qytetari i bënë një dhuratë bashkëluftëtarit të Zahir Pajazitit, kryetarit të PDK-së në Podujevë...

0
PDK në Podujevë e shënoi sot 23 vjetorin e themelimit të Degës, ku morën pjesë shumë zyrtarë të kësaj partie. Themelimi i Degës së PDK-së...

PDK në Podujevë e shënoi 23 vjetorin e themelimit |Pamje

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka marrë pjesë sonte në shënimin e 23 vjetorit të themelimit të Degës së PDK-së në...

Sondazhi i fundit: LDK-ja e vazhdon rritjen, VV-ja e vazhdon rënien

0
Rritja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në krye me Lumir Abdixhikun tashmë ka marrë përmasa "të frikshme", bazuar në sondazhin e fundit që e...

Iku nga stacioni policor në Podujevë, ky është i riu që u arrestua pas...

0
Gazeta Sinjali raportoi të dielën se si një person i arrestuar për dhunë në familje arriti t’ia mbath nga stacioni policor në Podujevë, duke...

“Kam me t’bo bira bira”/ Plas sherri mes të rinjve, Policia gjen një thikë

0
Përleshjet, mosmarrëveshjet e konfliktet mes të rinjve janë bërë goxha të shpeshta në vendin tonë. Kjo dukuri shqetësuese ka marrë përmasa të mëdha dhe...

E rëndë: Djali gjen babain pa shenja jete në oborrin e shtëpisë

0
Një rast i rëndë ka ndodhur sot në një familje në rrugën “2 Korriku” në Shtime, ku një 51-vjeçar është gjetur pa shenja jete,...

Aktivitete me rastin e 33 vjetorit të rënies të heronjve të kombit, Afrim Zhitia...

0
Me rastin e 33 vjetorit të rënies (2 nëntor 1989) së heronjve të kombit, Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, në nderim të veprës së...

Hajnat bëjnë kërdi në Podujevë, ‘avullojnë’ rreth 11 mijë euro para dhe ari

0
Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos gjatë sezonit...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title