Arkivat Përditshëm 22/09/2022

Punime në rrjet, në këto zona të Podujevës do ketë ndërprerje të shumëta të...

0
TS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Fshatrat 1  (kodi: 14000009) prej orës 10:00 deri në ora 15:00 Vendet: Sekiraqa, Poterët, Qershijat, Kamerollët,...

Vetura, telefona, skica e certifikata të pronës – Krejt çka u kap në operacionin...

0
Në vazhdimësinë e aksionit “Brezovica” i cili ishte i gjashti me radhë, të mërkurën u prangosën shtatë persona, në mesin e tyre dy biznesmen...

Arrestohet një i dyshuar “për shërbime seksuale të viktimës së trafikimit” në Podujevë

0
Një person është arrestuar në Podujevë “për shërbime seksuale të viktimës së trafikimit”. Sipas njoftimit nga Policia, rasti dyshohet të ketë ndodhur më 18 shtator,...

Dyshime për mashtrim me një tender në Podujevë, kërkohen hetime nga Prokuroria

0
Organizata joqeveritare Iniciativa për Progres (INPO) ka shprehur shqetësimin e thellë lidhur me atë që e konsiderojnë si “keqpërdorim i parasë publike nëpërmjet procedurave...

Aksioni “Brezovica”, ja çfarë ka konfiskuar policia në Podujevë

0
Në vazhdimësinë e aksionit “Brezovica” i cili ishte i gjashti me radhë, të mërkurën u prangosën shtatë persona, në mesin e tyre dy biznesmen...

Rruga Podujevë-Prishtinë në mëshirë të fatit, Qeveria Kurti hesht

0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, kishte mbajtur konferencë së bashku me kryetarin e Podujevës, Shpejtim Bulliqi, rreth punimeve në magjistralen Podujevë-Prishtinë më...

Zyrtari i Ministrisë së Infrastrukturës rrezikon të përfundojë në burg për 500 € ryshfet

0
Shukri Shabani, zyrtar i Ministrisë së Planifkimit dhe Infrastrukturës, është arrestuar dje në kuadër të aksionit “Brezovica”. Shabani, i cili ushtronte detyrën si Kryetar i...

Asamblisti i LVV-së dyshohet se pranoi dhuratë 20 mijë € nga një biznesmen

0
Një pronë të paluajtshme në vlerë rreth 20 mijë euro dyshohet se e pranoi në mënyrë të paligjshme asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Berat Lahu,...

Projektligji për Trustin procedohet për mendim në Qeveri

0
Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që ta procedojë për opinion në Qeveri Projektligjin për tërheqjen e 30% të Trustit. Siç raporton Ekonomia Online, edhe...

Ekskluzive: MPJ holandeze tregon se a do të përkrahin heqjen e vizave për Kosovën

0
Një nga shtetet hezituese që kosovarëve t’u hiqen vizat për shumë kohë ka qenë Mbretëria e Holandës. Klimës brenda BE’së, që ka ndryshuar dhe...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title