Arkivat Përditshëm 19/09/2022

VV vazhdon rënien, LDK dyfishohet, Guxo shuhet – sondazhi i fundit i UBO-s

0
Sondazhet e fundit të muajit shtator tregojnë se Lëvizja Vetëvendosje ka rënë ndjeshëm në popullaritet derisa ka rritje të ndjeshme nga Lidhja Demokratike e...

“Mbështetje e palëkundër për Kosovën”, Vjosa Osmani takon Presidentin Biden në Londër

0
Presidentja Vjosa Osmani është takuar në Londër me presidentin e SHBA-së, Joe Biden. Osmani e takoi Bidenin gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II. Presidentja tha...

Avokati i Popullit jep lajmin e madh: Ja kur pritet të arrihet marrëveshja mes...

0
Avokati i Popullit, Naim Çelaj, ka thënë që grevistët e arsimit dhe qeveria janë përafruar drejt një marrëveshjeje. “Në shkresën e fundit që kam marrë...

Holanda ndryshon qëndrim, Kosova merr liberalizimin e vizave deri në fund të vitit?

0
Qëndrimi i Holandës, një prej vendeve anëtare të BE-së që është kundër liberalizimit të vizave për Kosovën, ngadalë po ndryshon, thonë analistët e Institutit...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title