Arkivat Përditshëm 17/09/2022

A do të fillojë mësimi të hënën në Podujevë? Ja çfarë thotë Rrahman Jashari

0
I pari i SBAShK-ut ka folur edhe për fillimin e mësimit në disa shkolla të Gjakovës dhe Podujevës, duke thënë se kjo është e...

Shpejtim Bulliqi: Si kryetar i VV-së në Podujevë do të shtrij dorën e bashkëpunimit...

0
Shpejtim Bulliqi, kryetar i komunës së Podujevës, ka njoftuar se sot është verifikuar dhe çertifikuar si kandidat për kryetar të degës së Lëvizjes Vetëvendosje...

Lutfi Haziri: Për Gjilanin, Prishtina nuk është më kryeqendër, është bërë Podujeva

0
Kryetari i Degës së LDK-së në Gjilan, njëherësh nënkryetar në nivel qendror, Lutfi Haziri në një intervistë dhënë Gazetës Insajderi ka folur rreth zhvillimeve...

Në Bruksel s’ka më zëra kundër liberalizimit të vizave për Kosovën, në tetor pritet...

0
Javët dhe muajt e ardhshëm pritet të jenë vendimtarë për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, thonë burimet diplomatike në Bruksel. Duke folur për...

Lajm shumë i mirë për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Në Bashkimin Evropian vazhdojnë të hezitojnë në dhënien e datave se kur kosovarëve do t’u hiqet regjimi i vizave. Por diplomatë evropianë i kanë...

Lajm shumë i mirë për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Në Bashkimin Evropian vazhdojnë të hezitojnë në dhënien e datave se kur kosovarëve do t’u hiqet regjimi i vizave. Por diplomatë evropianë i kanë...

Mërgata shqiptare nga Freiburg dhuroi donacion për shkollat e Komunës së Podujevës

0
Është bërë pranimi i donacionit nga Staudinger-Gesamtschule, të cilët kanë dhuruar tri maune me pajisje të ndryshme për shkollat e Komunës së Podujevës. Në pranimin...

Shpërndahen 90 motokultivatorë për fermerë llapjanë

0
Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi bashkë me drejtorin e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Fatmir Rudari kanë marrë pjesë në shpërndarjen e...

Ramë Buja jep përseri dorëheqje nga Kryesia e PDK-së

0
Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Ramë Buja, ka dhënë dorëheqje. Kjo është hera e dytë që Buja jep dorëheqje nga kryesia e PDK-së. Të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title