Arkivat Përditshëm 14/09/2022

Kuvendi i Podujevës, iniciuesit s’vijnë, VV e PDK ikin (VIDEO)

0
Posa nis seanca e jashtëzakonshme e asamblesë komunale të Podujevës, grupi i Vetëvendosjes, vendosë ta bojkotojë atë. Atyre iu bashkohen edhe aleatët në pushtet nga...

Thirrjet për fillimin e mësimit në Podujevë, kryetari i Sindikatës apelon për respektim të...

0
Rezistenca e SBASHK-ut që të mos ndërprehet greva e nisur nga 24 gushti i këtij viti pa u plotësuar kushtet e tyre, duket se...

Kryetari i PDK-së në Podujevë Isak Shabani së bashku me kryesinë bëjnë nderime në...

0
Kryetari i PDK-së në Podujevë Isak Shabani së bashku me kryesinë bëjnë nderime në Pollatë në nderim të rënies heroike të dy dëshmorëve Skender...

KEDS tregon se këto zona në Podujevë të premten do të mbesin pa rrymë...

0
KEDS ka bërë të ditur se më 15 shtator do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit. Sipas njoftimit, ndërprerja e...

KEDS tregon se këto zona në Podujevë do të mbesin pa rrymë deri në...

0
KEDS ka bërë të ditur se më 15 shtator do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit. Sipas njoftimit, ndërprerja e...

Vuçiq: Kosova synon të anëtarësohet në OKB përmes modelit të dy Gjermanieve

0
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka bërë me dije se modeli i dy Gjermanive, i cili po përmendet si shembull i zgjidhjes së problemit...

Del dokumenti me elemente të mundshme të marrëveshjes Kosovë -Serbi

0
Del dokumenti me elemente të mundshme të marrëveshjes Kosovë -Serbi Abcnews.al ka publikuar një dokument që përmban “elemente të kornizës së përgjithshme të marrëveshjes juridikisht...

Zbardhen pikat e kornizës së diskutimeve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

0
Ndërkohë që Kosova dhe Serbia vazhdojnë dialogun për të normalizuar marrëdhëniet mes dy vendeve dhe për të arritur në pikën finale, njohjen e ndërsjellë,...

Lajm i mirë për këdo që ka nevojë për vizë Schengen për Gjermani

0
Terminet e vizave Schengen për udhëtim në Gjermani tani mund të rezervohen përmes ofruesit të jashtëm të shërbimit VisaMetric. Ambasada në Prishtinë tani e tutje...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunë në familje në Podujevë

0
Gjykata Themelore në Prishtinë – Dega në Podujevë, Departamenti i Përgjithshëm Penal, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, duke ia caktuar masën...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title