Arkivat Përditshëm 13/09/2022

ShBA-të ndajnë mbi 500 milionë dollarë për Kosovën dhe Shqipërinë, shkak caqet e ardhshme...

0
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken vizitoi Kievin në fund të javës qe shkoi, duke njoftuar se SHBA-të do të ndajnë 2.2 miliardë dollarëve...

SKANDALOZE: Komuna e Podujevës e shkel ligjin, nuk i fton të nënshkruajnë kontratat e...

0
Ligji për Zyrtarët Publik konkretisht Neni 26 Përzgjedhja e pozitës nga kandidati fitues  të Rregullores (QRK) NR. 16/2020 për pranimin dhe karrierën në Shërbimin...

Bëhen nderime për dy dëshmorët e Betejës së Pollatës

0
Kryetari e Kuvendit, Glauk Konjufca, Kryetari i Podujevës, deputetë të Kuvendit, përfaqësues të institucioneve të sigurisë, drejtorë komunal, shoqata të luftës dhe familje të...

Kurti zbulon tri ofertat që ua bëri Këshillit Grevist në takimin e sotëm

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimit të kishte me Këshillin Grevist. Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takim...

Maçastena: “Shpejtim Bulliqi ka kërcënuar se largohet nga partia nëse certifikohem unë”

0
Lëvizja Vetëvendosje tash e një muaj ka shpallur zgjedhjet e brendshme. Nëpër qendrat e kësaj partie është duke u zhvilluar garë për të fituar...

Tragjike: Ky është i riu që u ther për vdekje me thikë në Podujevë

0
Një mosmarrëveshje në trafik mbrëmë në Gllamnik të Podujevës përfundoi tragjikisht. Një 22-vjeçar u ther me thikë për vdekje nga një person i dyshuar...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çekun viziton Podujevën

0
Me kënaqësi kemi pritur sot në Podujevë Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çekun me bashkëpunëtorë, kështu ka shkruar Kryetari i Komunës Shpejtim...

Kurti për takimin me Jasharajn e Këshillin Grevist: Na thoshin “na ndihmo si vëlla”,...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimit të kishte me Këshillin Grevist. Kurti në një konferencë për media ka thënë se në takim...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title