Arkivat Përditshëm 06/09/2022

Haradinaj – Qeverisë Kurti: Një shtëpi budallë

0
Ramush Haradinaj – Lider i AAK-së e ka quajtur “shtëpi budallësh” qeverisjen e Albin Kurtit. Haradinaj përmendi disa gabime të qeverisë, që sipas tij janë...

Shkolla “Enver Maloku” në Podujevë vazhdon grevën, shpërfillet kërkesa e Kurtit

0
As pas vizitës së kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Podujevës, Shpejtim Bulliqi, në shkollën “Enver Maloku” nuk ka nisur mësimi. Megjithatë, thirrjeve të...

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron veprime sindikale

0
Ndonëse sot institucioni i Policisë së Kosovës po e shënon 23-vjetorin e themelimit, pjesëtarët policorë ende nuk gëzojnë sigurimet shëndetësore. E ky 23 vjetor...

Edhe një sindikatë kërkon rritjen e pagës prej 50 për qind

0
Sindikata e Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar ka kërkuar rritje të pagave prej 50 për qind. Kjo sindikatë thotë se rritje të pagave s’ka pasur...

Haziri e quan Hysenin “zëvendës i Shpejtim Bulliqit”

0
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri e ka qujatur kryetarin e Gjilanit, Alban Hyseni zëvendës të Shpejtim Bulliqit, shkruan Insajderi. Haziri duke i...

Tahiri i reagon Kurtit pas vizitës në Podujevë: Mos përçaj, takohu me grevistët

0
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reaguar pas vizitës së sotme të kryeministrit Albin Kurti në Podujevë, ku ka vizituar njërën...

Arrestohet dhe dërgohet në mbajtje 81 vjeçari që tentoi ta sulmojë Rrahman Jasharajn

0
Personi që ka tentuar ta sulmojë të hënën kryetarin e Sindikatës së Arsimit, Rrahman Jasharaj është arrestuar. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Laureta...

Reagon SBASHK: Kurti në Podujevë dhe një numër i vogël prindërish po tentojnë ta...

0
Nga Këshilli Qendror Grevist i SBASHK-ut kanë thënë se po përballen me presione të ndryshme me qëllim të ndërprerjes së grevës, shkruan Reporteri.net. Përmes një...

Në Podujevë edhe pse ka presione të mëdha nga Drejtoria e Arsimit po vazhdon...

0
Komuna e Podujevës kishte paralajmëruar se mësimi në këtë qytet do të fillojë normalisht ditën e hënë, por kjo gjë nuk ndodhi as sot...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title