Arkivat Përditshëm 04/09/2022

Reagim i ashpër i Ekrem Hysenit

0
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Podujevë, Ekrem Hyseni, për mes një statusi në Facebook ka kërkuar që të ndalet menjëherë presioni...

Scholzi e Macroni i dërgojnë letër Kurtit: Tregoni gatishmëri për vendime të vështira

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër të përbashkët nga Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Në letër thuhet se...

A do të nis mësimi nesër, Rrahman Jashari e jep lajmin e fundit

0
Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka thënë se greva në arsim vazhdon. Në një lidhje direkte për televiozionin publik, Jasharaj ka thënë se pakoja...

Kreu i sindikatës së arsimit në Podujevë e demanton Avni Fetahun, nesër greva vazhdon

0
Sot gjatë ditës Komuna e Podujevës konkretisht Drejtori i Arsimit Avni Fetahu ka lëshuar një njoftim për publikun se greva në arsim është ndërprerë...

Jasharaj i vendosur: Greva do të vazhdojë derisa të ketë zgjidhje

0
Greva në arsim do të vazhdojë edhe gjatë së hënës. Kështu bëri të ditur Rrahman Jasharaj, kryetar i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe...

Kryetarët e komunave nga LVV mblidhen për t’i ndihmuar Kurtit në ndaljen e grevës...

0
Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, kryetari i Shtimes, Qemajl Aliu dhe kryetari i Kamenicës, Kadri Rahimaj janë mbledhur sot...

Drejtoria e Arsimit në Podujevë presion mësimdhënësve, edhe pse e diel i fton në...

0
Drejtori i Arsimit në Podujevë Avni Fetahu u ka dërguar mbrëm ftesë për takim me Shpejtim Bulliqin të gjithë drejtorëve të shkollave fillore dhe...

Kurti: Mbi 200 gjykatës shqiptuan vetëm dënime me kusht dhe gjobë për rastet e...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se të dhënat tregojnë që rreth 200 gjykatës kanë shqiptuar vetëm dënime kusht dhe gjobë për rastet...

Dokumenti i Vettingut në Kuvend, Konjufca: Do ta forcojë sistemin e drejtësisë në Kosovë

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu sot kanë dorëzuar në Kuvendin e Kosovës dokumentin për Vettingun i cili do...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title