Arkivat Përditshëm 01/09/2022

Lumir Abdixhiku për Agim Veliun: E ka pru LDK-në në nivel të AAK-së. Mos...

0
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është treguar i ashpër me kritikët e tij brenda partisë, që vijnë kryesisht nga zyrtarë që dikur kishin pushtet...

Lumir Abdixhiku i çon mesazh Agim Veliut e Skënder Hysenit

0
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është treguar i ashpër me kritikët e tij brenda partisë, që vijnë kryesisht nga zyrtarë që dikur kishin pushtet...

Ish komandanti i stacionit policor në Podujevë emërohet shefi i ri i operativës në...

0
Në Policinë e Kosovës, po vazhdojnë ndryshimet dhe emërimet në pozita të ndryshme të disa zyrtarëve e eprorëve brenda këtij institucioni. Pas këtyre ndryshimeve shef...

Osmani tenton të mos mbajë anë për grevën por rreshtohet me Kurtin, kritikon sindikatat

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kritikuar mësuesit grevistë e sindikatat, duke i fajësuar për mos nisjen e procesit mësimor këtë 1 shtator, kur...

Komuna e Podujevës publikon thirrjen për aplikim në programin e praktikës në punë

0
Bazuar në Memorandumin e Mirëkuptimit të datës 15.12. 2021 të lidhur mes Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe Komunës së Podujevës,...

Komuna e Podujevës publikon listën e përfituesve për mekanizëm bujqësor |LISTA

0
Komuna e Podujevës ka bërë shpalljen e përfituesve për mekanizëm bujqësor, thuhet në njoftimin e bërë publikë nga Zyra për Informim. Sipas Drejtorisë së Bujqësisë,...

‘Avullohen’ mbi 1,500 euro në Zyrën Postare në Podujevë

0
Një vlerë prej 1 mijë e 524 euro është ‘avulluar’ në mes të këtij muaji në Zyrën Postare e cila gjendet në Podujevë. Kjo është...

Nuk u mbajt mësim as në Podujevë

0
Edhe në Podujevë, ashtu si në shumicën e shkollave në Kosovë, nuk po zhvillohet procesi mësimor pasi që mësimdhënësit janë futur në grevë. Grevës iu...

Shpejtim Bulliqi nuk merr pjesë në takimin e Asociacionit të Komunave të Kosovës

0
Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi nuk do të marrë pjesë në takimin me Asociacionin e Komunave të Kosovës për të cilin u...

Shkarkohet Drejtori i PK-së në Prishtinë, Xhata emërohet në vend të tij!

0
Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Prishtinës, Fahredin Verbovci është shkarkuar nga detyra, bëjnë të ditur burime të “Indeksonline”. Mësohet se në vend të tij është...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title