Arkivat Përditshëm 21/06/2022

Filluan ndërtimin 5 shtëpi të reja për familjet nevojtare në Podujevë

0
Nga marrëveshja e bashkëpunimit që kemi me shoqatën "Jetimat e Ballkanit" për ndërtimin e 10 shtëpive për familjet nevojtare, sot bashkë me hoxhën, Halil...

Stuhia e madhe shkaktoi dëme në Podujevë (VIDEO)

0
Një stuhi e madhe ka ndodhur sot në qytetin e Podujevës. Fryma e madhe e cila e kaploi Llapin ka shkaktuar dëme në disa pjesë. Era...

Gjermania e do liberalizimin për Kosovën, Franca hesht

0
Të hënën ishin shefat e shefet e diplomacisë, kurse të martën, në Luksemburg, u takuan ata të punëve evropiane. Përfaqësuesit e 27 vendeve anëtare të...

Britania e Madhe ka nevojë për punëtorë

0
Britania e Madhe ka një problem me vendet e punës. Thjesht nuk ka punëtorë të mjaftueshëm për ta mbajtur ekonominë e saj të ecë përpara,...

Ministrja gjermane: “Sinjal se liberalizimi i vizave më në fund po vjen”

0
Ministrja Gjermane e Shtetit për Evropën, Anna Luhrmann ka thënë se Samiti i Bashkimit Evropian, i cili zhvillohet gjatë kësaj jave, duhet t’i çojë...

Podujeva pranon donacion një kamion nga GIZI-Gjerman për grumbullimin e mbeturinave

0
Sot është pranuar donacion nga GIZI-Gjerman një kamion për grumbullimin e mbeturinave për Njësinë Operative “Pastrimi” në Podujevë. Gjatë ceremonisë së pranimit të këtij...

Policia arreston gjashtë persona në Podujevë, u rrahën për tokë

0
Konflikti për një pronë në Godishnjakë të Podujevës, ka çuar në përleshje fizike mes gjashtë personave të familjes Berisha, raporton Gazeta Sinjali. Rasti ka ndodhur...

Super ide si ta bëni kopshtin të bukur (Foto)

0
Tash kur jemi në stinën e verës mendoni më shumë për kopshtin tuaj në shtëpi. Krijimi i kopshtit është një sfidë, por megjithatë idetë nuk...

Elektroserveri serb do të mbledh faturat e serbëve në Veri

0
Kosova dhe Serbia janë dakorduar sot për Udhërrëfyesin e Zbatimit të Marrëveshjen për Energjinë që është arritur në Bruksel qysh më 2013. Ky Udhërrëfyes përmban...

Publikohet agjenda e Këshillit Evropian: Liberalizimi i vizave s’është, ka gjasa të diskutohet

0
Këshilli Evropian ka bërë publike agjendën e takimit të 23 dhe 24 qershorit. Në pikat kryesore të publikuara, nuk është tema e liberalizimit të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title