Daily Archives: 21/11/2021

Podujevë, të miturit në shkollë i gjendet një thikë

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar një i mitur pasi që njësitet policore të angazhuara për sigurimin e shkollave gjatë kontrollit tek i...

Bulliqi tregon se a do të ketë koalicion Vetëvendosje-LDK në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje do të qeverisë me komunën e Podujevës për katër vitet në vazhdim. Megjithatë, ky subjekt nuk e ka siguruar shumicën e nevojshme në...

Ja pse nuk duhet të hiqni asnjëherë lëkurën e mollës

Nëse doni që të hani frutat pa lëkurë, sigurisht që do të thotë se jeni duke menduar për largimin e pesticideve, megjithatë, jeni duke...

Shisnin mish kali për mish viçi në restorante, arrestohen 6 persona

Një bandë prej gjashtë personash është arrestuar në Brazilin jugor. Mediat e huaja, bëjnë me dije se ata akuzohen për vjedhjen e kuajve për therje...

Si të ndaloni një atak në zemër në një minutë

A e dini se speci i kuq mund të parandalojë një atak në zemër në një minutë? Prandaj do të ishte mirë ta kishit...

Dyshohet se nuk u kujdes për djalin e saj, arrestohet nëna

Një nënë është arrestuar dje në Prishtinë dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Sipas policisë, nëna dyshohet se nuk ishte përkujdesur për...

A ekziston një marrëveshje e fshehtë për afatin e përfundimit të dialogut me Serbinë?

Dialogu Kosovë-Serbi me një marrëveshje gjithëpërfshirëse do të përfundojë brenda një afati të caktuar, që sipas zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi përputhet me mandatin...

Kapet në Podujevë nxënësi me drogë

Njësiti policor i angazhuar në sigurimin e shkollave ka ndaluar të miturin mashkull kosovar, në Podujevë dhe gjatë kontrollit tek i njëjti kanë gjetur...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title