Daily Archives: 19/11/2021

PZAP refuzon ankesën e LDK-së, kërkoi të dënohet LVV se bëri fushatë me hoxhallarë...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Prapashtesa e ka cilësuar si të pabazuar ankesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Podujevë, pasi që këta...

Kur pritet të betohet Shpejtim Bulliqi si kryetar i komunës së Podujevës

Më 14 nëntor u vendos se cila parti politike do të udhëheq në cilën komunë të Republikës së Kosovës. Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje në...

Kush është Ambasadori i ri i ShBA’së në Kosovë?

Senati amerikan e ka konfirmuar si ambassador të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, diplomatin Jeffrey M.Hovenier. Ai do ta zërë vendin e...

Ja si kryhet arrestimi nga Njësitë Speciale në Orllan të Podujevës i të dyshuarit...

Ditëve të fundit janë shpeshtuar rastet e grabitjeve në qytete të ndryshme të Kosovës. Në shumicën e këtyre rasteve, grabitësit po përdorin edhe armët. Një rast...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title