Daily Archives: 13/11/2021

Pajisja me vizë po u kushton kosovarëve sa një rrogë mujore

Një rrogë mujore, dokumente të ndryshme dhe ditë pushimi iu deshën Fatmir Gashit nga Fushë Kosova, që të pajiset me vizë pune të shtetit...

‘Lulëzon’ dashuria në pandemi, kosovarët sivjet thyen rekordin me fëmijë

Përhapja e pandemisë Covid-19 ka ndryshuar jetën e qytetarëve. Për gati dy vjet nga shpërthimi i këtij virusi, qytetarët përjetuan lloj-lloj traume psikologjike, e që...

Nga Parisi, në Podujevë, Kurti me Bulliqin shetitje nëpër qytet

Kryeministri Albin Kurti, pas pjesëmarrjes në Samitin e Parisit është kthyer në Kosovë. Me kthimin e tij në vend, Kurti ka vendosur t’i bëjë shoqëri...

Burri dhe gruaja rrahen për ushqimin, gjuhen me tenxhere e tepsi

Një çift në Tiranë është aq i pandashëm sa edhe për dhunën në familje do gjykohen së bashku. ata janë të dy të moshuar,...

Temperatura e trupit të njeriut nuk është më 37 gradë Celcius

Temperatura mesatare e trupit të njeriut ka ardhur në rënie përgjatë 150 viteve të fundit, ndonëse mbetet e paqartë arsyeja që qëndron pas kësaj...

Identifikohet një variant i ri i koronavirusit në Francë

Është identifikuar një variant i ri i koronavirusit, shumë i ndryshëm nga të tjerët në Bannalec të Francës, një komunë me 5600 banorë në...

“Grevë tri javore”, paralajmërimi i Jasharajt për Qeverinë për kolaps në sistemin arsimor

Në Kosovë protestat kohët e fundit janë bërë të shpeshta. Ato po përdoren për të shprehur pakënaqësitë, megjithatë rezultatet nuk po vërehen krejt kjo...

Moti për sot dhe javën e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar se do të mbetet kryesisht stabil edhe në fundjavë, me vransira e diell. Të dielën ka mundësi edhe për riga...

Heshtje zgjedhore në Podujevë

Partitë politike mbrëmë kanë përmbyllur fushatën pesëditore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale që pritet të mbahen nesër në Kosovë. Kështu, nga sot në...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title