Daily Archives: 10/10/2021

“Nuk e marr atë qafë-shkurtë”, çifti nga Orllani tregojnë se si janë njoftuar

Çifti nga Orllani i Podujevës, Muharremi e Vahidja shpalosi historinë e tyre të dashurisë përmes rubrikës së përjavshme në RTV21 “Kah po shkon moj...

Vendoset gurthemeli për ndërtimin e lagjes për familjet në nevojë në Podujevë

Vihet gurthemeli i ndërtimit të shtëpive në lagjen e re në Podujevë nga fondacioni "Shqiptarët për shqiptarët" Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, bashkë...

Arrestohen 5 persona në Kosovë, po përgatisin vepra terroriste, iu gjetën edhe eksplozivë

5 persona janë arrestuar në Kosovë pasi që dyshohet se po përgatisnin vepra terroriste. Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se pas një...

Maskat, kartelat e vaksinimit – çfarë do t’ju kërkohet në ditën e zgjedhjeve

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë...

Ja sa persona janë vaksinuar deri më tani në Podujevë |Shifrat

Në Podujevë nuk ka raste të reja me COVID, kurse në total janë 20 raste aktive, njofton PodujevaPRESS.net Në 24 orët e fundit janë dhënë...

Reagim: Po keqpërdoret emri i portalit PodujevaPRESS

Redaksia e portalit informativ reagon pas keqpërdorimit të emrin PodujevaPRESS në rrjetin social Facebook. Një faqe e cila publikon fake news po keqpërdor emrin e...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title