Daily Archives: 08/09/2021

A do të fillojë mësimi më 13 shtator?

Vendimi për fillimin e vitit të ri shkollor nuk ka ndryshuar, nga 13 shtatori do të hapen dyert e institucioneve arsimore për nxënësit dhe...

Takohen krerët e opozitës Krasniqi, Abdixhiku dhe Haradinaj, ja çka u diskutua

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ai i LDK-së Lumir Abdixhiku dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj, janë takuar sot. Takimin e ka...

Propozohet të hiqet ora policore, lehtësira për të vaksinuarit e zgjatje e orarit të...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot tha se nuk do të ketë lehtësim të masave anti-COVID që janë në fuqi. Përkundër kësaj, të dëmtuarit...

Ambasada gjermane ka një njoftim të rëndësishëm për terminet e vizave

Ka mjaftuar një ditë, që të gjitha terminet për aplikim për vizë pune në Ambasadën Gjermane për muajin tetor të mbushen. Ambasada e Gjermanisë në...

Shumë raste me COVID sot në Podujevë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 24  viktima si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe...

Raporti i policisë: Në Podujevë në një lokal i cili shërben për fotokopje janë...

Një i dyshuar në Podujevë është arrestuar mbi dyshimin se përmes fotokopjes së tij ka shpërndarë dëshmi të falsifikuara për COVID-19. Sipas njoftimit, Policia ka...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title