Ballina 2021 August

Monthly Archives: August 2021

Ministria e Shëndetësisë ka një njoftim me rëndësi për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar në dy javët pas marrjes së vaksinës anti-Covid. Në një postim...

ALARMANTE: Podujeva me 1.150 raste aktive me COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 20 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 932 raste të reja të...

Ja sa persona janë vaksinuar vetëm sot në Podujevë |Shifrat

Në Podujevë sot janë 102 raste të reja, kurse në total janë 1.150 raste aktive, njofton PodujevaPRESS.net Sipas informacioneve që i bënë publike Ministria e...

Ambasada gjermane në Kosovë jep një lajm për vizat e punës

Ambasada e Gjermanisë pas një pauzë gati dy vjeçare ka nis të lëshoj sërish viza punë për një numër të shteteve të Ballkanit, përfshirë...

102 raste të reja në Podujevë me COVID

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 20 viktima nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 932 raste të reja të...

Podujevës i shtohet në këto zgjedhje një Iniciativë Qytetare |Dokument

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi. Në këtë mbledhje, KQZ filloi procesin e certifikimit të...

Nga java e ardhshme puna në institucione publike dhe private vetëm me staf esencial

Në kuadër të masave të reja anti-Covid, Qeveria ka vendosur që ta reduktoj edhe stafin punues ne intistucionet pubike dhe private, shkruan Gazeta Infokus. Në...

Qeveria miraton masat e reja anti-COVID: Nga nesër orë policore

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja anti-Covid që do jenë në fuqi deri më 13 shtator, shkruan Gazeta Express. Pas rritjes së...

Me masat e reja ndalohen të pamet, në varrime lejohet vetëm familja e ngushtë

Qeveria e Kosovës ka miratuar një sërë masash të reja për luftimin e koronavirusit. Me vendimin e ri ndalohet pjesëmarrja nëpër ceremoni mortore, përveç anëtarëve...

Raporti i IKSHPK’së për Podujevën: 57 raste të reja një i vdekur e 100...

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar statistikat në 24 orët e fundit për Covid 19. Në 24 orët e fundit 18 persona kanë vdekur si pasojë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title