Daily Archives: 09/07/2021

​Shtyhet hapja e konkursit për pranimin e studentëve në UP

Këshilli Shtetëror i Cilësisë ende nuk e ka përmbyllur procesin e akreditimit. Kjo është arsyeja që ende nuk është hapur konkursi për pranimin e...

Nis ardhja e mërgimtarëve, 50 aeroplanë aterojnë në Prishtinë

Ardhjet e diasporës shqiptare në Kosovë përmes aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” tashmë kanë filluar. Vetëm gjatë ditës së sotme është bërë e ditur se...

30 familje serbe duan të kthehen në Podujevë, Rakiq shkon në Nish të Serbisë...

Ministri për Kthim dhe Komunitete Goran Rakiq është takuar këtë të mërkurë në Nish të Serbisë me përfaqësuesit e 30 familjeve të zhvendosura nga...

Ministria e Shëndetësisë ka një njoftim me rëndësi për ata që duan të vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka njoftuar se nga java e ardhshme qytetarët mund të zgjedhin se cilën lloj të vaksinës kundër coronavirusit do të...

Largimi i qytetarëve nga Podujeva – 2.635 nxënës më pak në shkolla se para...

Është duke vazhduar largimi i qytetarëve nga Kosova, e kjo më së miri dëshmohet më rënien e numrit të nxënësve nëpër shkolla, transmeton PodujevaPRESS.net Sipas...

Ambasadori gjerman e përkrah kthimin e të zhvendosurve në Kosovë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, përmes një postimi në Twitter ka thënë se e drejta për t’u kthyer në shtëpi është e...

Goran Rakiq u kërkon serbëve të kthehen në pronat e tyre në Podujevë |PAMJE

Ministri për Kthim dhe Komunitete Goran Rakiq është takuar këtë të mërkurë në Nish të Serbisë me përfaqësuesit e 30 familjeve të zhvendosura nga...

Rasti “FAN”, mungojnë një i akuzuar dhe dy avokatë, dështon të nisë rigjykimi në...

Të enjten, në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka dështuar të mbahet seanca e parë e rigjykimit në rastin ku për korrupsion po gjykohen ish-deputeti...

Ndryshon pamja e oborrit të Komunës së Podujevës |Foto

Sezona e verës ka sjellë ndryshime dhe pamje të bukura edhe në oborrin e Komunës së Podujevës, transmeton PodujevaPRESS.net Pas largimit të rrethojave ato janë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title