Daily Archives: 07/07/2021

Me sa vite burgim mund të dënohet Dhurata Hoxha në rast se shpallet fajtore

Prokuroria Speciale në Kosovë ka ngritur sot aktakuzë ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare. Kjo lidhur me...

Drejtori i Infektivës befason me këtë deklaratë për vaksinën AstraZeneca

Drejtori i Klinikës Infektive, Hamdi Ramadani, ku u trajtuan mijëra pacientë me Covid19 që nga viti i kaluar, u ka rekomanduar qytetarëve të Republikës...

Podujevë: I akuzuari për dhunë fizike ndaj bashkëshortes pranon fajësinë

I akuzuari për dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, F.S. është deklaruar fajtor në seancën fillestare të mbajtur të mërkurën, në Gjykatën Themelore të Prishtinës,...

Ngritet aktakuzë për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndaj Dhurata Hoxhës

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxhës dhe disa zyrtarëve të tjerë të kësaj ministrie. Aktakuza është ngritur për veprën...

Ambasada Gjermane në Kosovë del me njoftim të ri për vizat Shëngen

Qeveria Federale me efekt nga data 04.07.2021 ka hequr të gjitha kufizimet e lidhura me Covid 19 për udhëtimet hyrëse për personat me vendbanim...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title