Daily Archives: 12/06/2021

Si erdhi deri te ‘shkarkimi’ i Agim Veliut dhe emërimi i Ekrem Hysenit për...

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut...

Grabitje në një shtëpi në këtë fshat të Podujevës, hajnat vjedhin 5 mijë euro...

Rastet e shpeshta të grabitjes po krijojnë pasiguri dhe humbje si te bizneset ashtu edhe te qytetarët. Një ngjarje e tillë dyshohet të ketë...

Krerët e shtetit nderojnë ushtarët e rënë të NATO-s për ndaljen e gjenocidit mbi...

Krerët e institucioneve të Kosovës kanë vendosur kurora lulesh të Pllaka Përkujtimore e ushtarëve të rënë të NATO-s, me rastin e shënimit të 22...

A do të bëhet presion për liberalizimin e vizave për Kosovën, nën presidencën sllovene

Sllovenia pritet ta marrë presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian në gjashtë mujorin e dytë të vitit 2021. Ani pse shtet mik i Kosovës,...

BE merr vendime të rëndësishme rreth situatës me pandeminë

Harmonizim i testeve COVID-19, ndërprerje e qasjes së fragmentuar në BE: ambasadorët e 27 vendeve të Bashkimit Europian i dhanë dritën jeshile përditësimit të...

22 vjet nga çlirimi i Kosovës

22 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të...

A keni të drejtë të xhironi policinë?

Me telefonat e tyre, qytetarët shumë shpesh xhirojnë dhe fotografojnë aksionet apo shkeljet e Policisë së Kosovës. Por, ka raste kur policët nuk lejojnë që...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title