Daily Archives: 11/06/2021

Policia e Podujevës në aksion: Në dy raste, vozitësve u gjenë drogë në veturë,...

Përpos për shpejtësi, zyrtarët polciorë kosovarë kanë dalë në terrën dhe po i kontrollojnë vozitësit e veturat e tyre, shkruan Indeksonline. Vetëm në orët e...

Magjistralja Prishtinë-Podujevë: Tejkaloi në vijë të plotë: Policia i shqipton gjobë 150 euro shoferit

Shofërët e papërgjegjshëm vazhdojnë të rrezikojnë jetën e tyre dhe të tjerëve në trafik. Një rast i tillë ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Podujevë,...

Lajm me rëndësi për mërgimtarët: Nga Zyrihu për në Aeroportin e Kukësit çmimi i...

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka bërë të ditur se së shpejti do të nisin fluturimet nga Aeroporti i Kukësit. E ky lajm do t’i gëzojë...

Në prag të pushimeve verore, Gjermania me njoftim për mërgimtarët që ia mësyjnë Kosovës

Në prag të pushimeve verore, Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë ka njoftuar se Kosova më nuk është pjesë e listës së shteteve...

Podujevë: Fillon shtrimi i asfaltit, Kryetari dhe drejtori i Urbanizmit dalin në teren |FOTO

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka vizituar fshatin Shajkoc, ku po bëhet asfaltimi i rrugës në lagjen “Jupolli” në gjatësi prej 300...

Merret vendimi për organizimin e mbrëmjes së maturës

Sot është marrë vendimi për organizimin e mbrëmjes së maturës, raporton Express. Express merr vesh nga burime se në takimin e kolegjiumit të arsimit me...

Agim Veliu — Dikur faktor në LDK, e tash veç anëtar dege në Llap

Agim Veliu gjatë së hënës u shkarkua nga kryesia e LDK-së në Podujevë. Dikur shkarkimet nuk ia linin shenjë Agim Veliut. Të paktën ështu ishte shprehur...

Bulliqi ironizon me Agim Veliun: A e kanë shkarku a?

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka ironizuar me shkarkimin e Agim Veliut nga kreu i Degës së LDK-së në Podujevë. Bulliqi ironizoi duke...

Arrestohet një person në Merdarë, dyshohet se tentoi të trafikonte pesë persona

Një person është arrestuar në pikën kufitare në Merdare, i cili dyshohet se tentoi të trafikonte pesë persona. Përmes një komunikate për medie është sqaruar...

22 vjet nga hyrja e ushtarëve të ZOLL-UÇK-së në Prishtinë, kjo është komunikata e...

Sot mbushen 22 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e pushtimit serb. Ushtria serbe u...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title