Daily Archives: 03/06/2021

Komuna e Podujevës drejt binjakzimit me Komunën e Kestelit të Turqisë

Në një ceremoni solemne të organizuar në Komunën e Kastelit, sot Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi dhe  kryetari i Komunës së Kestelit,...

Komuna e Podujevës e shpall konkursin për 29 drejtorë dhe 4 zv. drejtorë shkollash...

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për pranimin e 29 drejtorëve dhe katër zëvendësdrejtorëve në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme...

Shkarkohet kryeshefi i Postës së Kosovës, Xhevdet Smakiqi

Kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Xhevdet Smakiqi është shkarkuar nga kjo pozitë. Smakiqi ishte përzgjedhur në pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Postës së Kosovës...

Qeveria “Kurti” e fut në prioritet Autostradën 200 milionë euro nga Besia në Merdarë

Kosova do ta ndërtojë autostradën 28 km nga fshati Besi e deri në Merdar, pikëkalim kufitar ky me Serbinë. Kështu kanë bërë të ditur për...

Vazhdojnë aderimet në AAK-në e Podujevës, Besnik Tahiri prezenton edhe një kandidate për asamblen...

Kandidati për kryetar të Podujevës nga radhët e AAK-së Besnik Tahiri ka prezentuar sot aderimin e ri në këtë subjekt politk, transmeton PodujevaPRESS.net Ai ka...

Nisma zyrtarizon kandidatin për Kryetar të Podujevës

Nisma Socialdemokrate, ka filluar shpalljen e kandidaturave për kryetar dhe asambleistë të Komunës së Podujevës. Partia e Fatmir Limajt ka vendosur që kandidat për kryetar...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title