Ballina 2021 June

Monthly Archives: June 2021

Zyrtare: Nga nesër mund të aplikohet për termin në ambsadën gjermane për viza pune

Nga 1 korriku 2021 personat nga Kosova që janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid 19 kanë mundësi të regjistrohen sërish në listën e pritjes...

Keqpërdorimet me subvencione/ Njësia e Krimeve Ekonomike aksion edhe në Podujevë

Njësia Kundër Krimeve Ekonomike tanimë ka nisur aksionin e saj edhe në komunën e Vitisë si dhe të Podujevës. Edhe në këto komuna pritet të...

Isak Ejupi nuk është më komandant i Stacionit Policor në Podujevë

Në kuadër të ndryshimeve që janë duke u bërë në Policinë e Kosovës sot është ndërruar edhe komandanti i Stacionit Policor në Podujevë, Isak...

Nazim Sahiti shkarkohet përsëri nga pozita e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e...

Nazim Sahiti, është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, kanë bërë të ditur burime të KOHËS. Në vend...

Babai nga Bradashi i Podujevës thotë se nuk e di ku e ka vajzën...

Një person në Podujevë ka njoftuar në Policinë e Kosovës, se vajza e tij 13-vjeçare ka dal nga shtëpia dhe nuk është kthyer më,...

Këtyre bizneseve u lejohet të punojnë edhe ditëve të diela në Podujevë

Kuvendi i Komunës së Podujevës, në mbledhjen e mbajtur sot, ka miratuar vendimin për vendosjen e masës së suspendimit në Rregulloren për orarin e...

A do të punojnë a jo ditëve të diela bizneset në Podujevë, sot asambleja...

Kuvendi Komunal i Podujevës me shumicë votash votoi për pezullimin e vendimit ku i ndalon bizneset që të ushtrojnë veprimtarinë e tyre gjatë dites...

Vendim i ri për bizneset në Podujevë

Kuvendi Komunal i Podujevës me shumicë votash votoi për pezullimin e vendimit ku i ndalon bizneset që të ushtrojnë veprimtarinë e tyre gjatë dites...

Nëna nga Podujeva e lajmëron vajzën 14-vjeçare që i iku nga shtëpia në polici,...

Një nënë nga komuna e Podujevës e ka lajmëruar vajzën e saj 14-vjecare në polici, duke thënë se e njëjta ka dalë nga shtëpia,...

Qeveria emëron bordet e përkohshme të kompanive rajonale të ujësjellësit “Prishtina” dhe “Ibër Lepenci”

Qeveria e Kosovës ka miratuar anëtarët e përkohshëm të bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Ibër Lepenci”. Kryetare...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title